تبلیغات
مرجع اطلاعاتی کامپیوتر - مطالب بهمن 1390
 
درباره وبلاگ


ژاپن سامانه GPS بومی راه اندازی میکند

ژاپن به زودی اظهار کرد که به زودی ماهواره های جدید به مدار احضار میشوند تا GPS در این کشور بومی شود و وابستگی به شبکه هدایت کننده آمریکا کاهش یابد
ژاپن در ماه سپتامبر ماهواره ای به فضا فرستاد تا GPS در این کشور در کنار شبکه هدایت کننده آمریکا تقویت شود.
ژاپن قصد دارد با ارسال 6 تا 7 ماهواره تا سال 2014 و 2015 بومی شدن GPS را در این کشور به طور کامل انجام دهد.


مدیر وبلاگ : Javad noorzad
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

جاوا اسكریپت

Google


در کل اینترنت
در این سایت

رز اس ام اس
مرجع اطلاعاتی کامپیوتر
صفحه نخست             تماس با مدیر           پست الکترونیک               RSS                  ATOM

دقت کنید که این بخش آموزش نصب و دانلود Ovi Maps نیست. بعد از نصب برای استفاده حرفه ای تر از برنامه و استفاده از تجربیات خودم از این بخش استفاده کنید. 

برای دانلود این نرم افزار و همچنین ورژن های جدید به سایت www.nokia.com مراجعه کنید

این کالبد شکافی برای نرم افزار Ovi Maps  ورژن 3.01 می باشد. در ورژن 3.03 و 3.04 و 3.06 طراحی ها متفاوت است هر چند اصل تقریبا ثابت است. دلیل انتخاب این ورژن برای آموزش برتری های این ورژن نسبت به ورژن های جدیدتر خود است .مانند:

1- عدم نیاز به فارسی کردن کل گوشی برای فارسی شدن نقشه در صورتی که نقشه شما فارسی را نیز ساپورت کند
2- راحت تر بودن کار با نقشه و روان تر بودن
3- این نسخه در زمان پولی بودن Ovi Maps  ارایه شده در صورتی که 3.03 و 3.04 در زمانی که این نر افزار رایگان و ساین شده ارایه شدند است
4- البته ورژن جدید نیز برتری هایی نسبت به ورژن 3.01 دارد )مانند اضافه شدن نایش وضعیت آب و هوا با اینترنت و ... اما از نظر ما لزومات برای ورژن 3.01 برتری دارد.

 

در صفحه نخست برنامه طبق توضیح  مشاهده می کنید :


1- بخشی که نام مکانی که هستید قرار می گیرد. به ترتیب نام کشور – شهر – محله که در زوم بیشتر از 1000 کیلومتر  شود نام شهر دیگر نمایش داده نمی شود. در زوم دورتر از 1000 متر در این بخش ساعت آن کشور نمایش داده می شود طبق زمان GMT

2- برای زوم کردن استفاده می شود در گوشی های لمسی با زدن روی + یا – و در بقیه گوشی ها با زدن * و # امکان پذیر است.

3- این عدد مقدار کیلوبایت مصرفی برای استفاده از GPRS یا همان اینترنت می باشد. البته نگران نباشید در بخش تنظیمات GPRS را روی Off قرار دهید تا هزینه ای در بر نداشته باشد.

*توجه کنید اتصال به GPS نه به اینترنت نیاز دارد و نه به اپراتور خاص. یک گوشی بدون سیم کار هم به GPS متصل می شود!
که در تصویر ما روی علامت GPRS یک خط کج کشیده شده که یعنی این قسمت خاموش است. البته آنلاین بودن برای فایده زیادی ندارد اصلی ترین استفاده آن بررسی ترافیک است (که در ایران قابل استفاده نیست) همین طور بررسی آب و هوا و ... در ورژن های جدید و...

4- این قسمت مربوط به آنتن GPS شماست. گوشی شما دارای یک مودم GPS می باشد و در جو کره زمین ماهواره های متعددی برای شناسایی گوشی شما قرار دارد.
در صورتی که بیش از 3 ماهواره شما را شناسایی کنند GPS شما روشن می شود. در این بخش شامل مستطیل هایی عمودی است . در صورتی که GPS فعال باشد این قسمت یک نوار زرد رنگ در خانه اول چشمک زن خواهد بود. اگر بیش از سه خانه روشن شود چراغ ها سبز رنگ شده (به این صورت ) و همین طور نقطه قرمز پر رنگی روی صفحه مکان فعلی شما را نمایش خواهد داد.


5-  این دکمه تایید یا همان OK می باشد که در آموزش زیر تحت عنوان OK گفته شده است. برای گوشی های لمسی باید روی قسمت یک بزنید تا عملکردی مشابه زدن OK در سایر گوشی ها داشته باشد.

 

6- این بخش مرکز نقشه نشان میدهد و این قسمت روی هر خیابان یا مکانی باشد در بخش بالای صفحه مشخصات بیشتر این قسمت مشاهده خواهد شد. همواره با زدن دکمه صفر به مکان کنونی خود (در صورت روشن بودن GPS) می روید. اگر GPS خاموش باشد به آخرین مکانی که GPS در آنجا روشن بوده و یک علامت دایره قرمز کم رنگ دارد خواهید رفت. (در گوشی های لمسی از بخش Option گزینه My Positin را بزنید.)


حال در صفحه نخست با زدن دکمه Options  گزینه های زیر به این صورت لیست می شوند که توضیح هر کدام را قرار می دهیم:

 

Search  (جستجو)

با زدن آن لیستی باز شده که اولین گزینه  Search است. که برا جستجو استفاده ی شود این گزینه به دو بخش تقسیم می شود.  Address و  Places

گزینه  Address
جز مهمترین قسمت های این نرم افزار است و این گزینه را در بین نرم افزار های GPS فقط در این نرم افزار قدرتمند شاهد هستیم. این گزینه برای جستجو بر اساس نام خیابان های اصلی و فرعی و بزرگراه ها و کوچه ها و ... است.

 

برای جستجو در این قسمت بعد از زدن گزینه Address در قسمت Country / Region نام کشور را به انگلیسی بنویسید. به طور مثال IRAN و صد در صد دقت کنید که بعد از نوشتن حروف IRA لیست کشویی برای شما باز می شود که شما ایران را از آن لیست انتخاب کنید تا مشکلی در جستجو پیش نیاید
در قسمت City/Post Code  نام شهر را بنویسید. فارسی یا انگلیسی نوشتن هیچ تفاوتی ندارد ولی حتما بعد از نوشتن قسمتی از نام شهر آن را از لیست کشویی پیشنهادی که باز میشود انتخاب کنید.
در قسمت Street نام خیابان یا کوچه مورد نظر را بنویسید. توجه کنید انگلیسی یا فارسی بود تفاوتی ندارد اما در صورت جستجو به زبان انگلیسی نتایج بهتری یافت خواهد شد. مثلا در تستی که گروه  برای جستجوی خیابان هنگام انجام داد با نوشتن "هنگام" به فارسی ما نتوانتسیم خیابان مورد نظر که در نزدیکی یدان رسالت است و با 690 متر فاصله داشت را پیدا کنیم و هر چند که خیابان های زیادی یافت شد. نزدیکترین خیابان هنگام یافت شده با ما 20 کیلومتر فاصله داشت! اما با جستجو به زبان انگلیسی به صورت فینگیلیش یعنی "Hengam" مشاهده شد که 8 جستجوی اول در فاصله کمتر از 3.3 کیلومتری بود. و جستجو موفقیت آمیز بود.

 

 

دقت کنید حتما بعد از سرچ گزینه Option را زده و سپس از بخش Sort گزینه By Distance  را انتخاب کنید تا یافته به ترتیب فاصله از کان فعلی شما مرتب شوند
                          

گزینه Places

این قسمت برای جستجو در مکان های مشخص مانند رستوران و هتل و مدرسه و ... استفاده ی شود.دقت کنید مکانی که در نقشه هستید مورد جستجو است (مثلا شما اگر الان در تهران هستید  ولی با حرکت روی نقشه به اصفهان بروید مکان های جستجو شده از شهر اصفهان خواهد بود.) بعد از زدن این گزینه ابتدا مشخص کنید نام مورد نظر مکان شما (در آزمایش ما ولیعصر = Valiasr) جز کدام یک از دسته های زیر است

Automotive (مربوط به ماشین)
که با زدن دکمه سمت راست روی این عبارت زیر شاخه ها نمایان می شود:

Petrol station  پمپ بنزین
Parking  پارکینگ

Rest Area  مکان استراحت به همراه ماشین (در ایران این گزینه در نقشه نیست)
Car dealer  فروشگاه ماشین (در ایران این گزینه هنوز در نقشه نیست)
Car rental  اجاره ماشین (در ایران این گزینه هنوز در نقشه نیست)
Car Repair خدمات ماشین (تعویض روغنی ,مکانیکی,صافکاری و....)


Transport (حمل و نقل)

که با زدن دکمه سمت راست روی این عبارت زیر شاخه ها نمایان می شود:

Airport  فرودگاه
Railway station  ایستگاه راه آهن  (در ایران این گزینه هنوز در نقشه نیست)  
Underground station  مترو (در ایران این گزینه هنوز در نقشه نیست)  
Ferry  گذرگاه آبی – اسکله (در ایران این گزینه هنوز در نقشه نیست)


Sights & Musemus (مناظر دیدنی و موزه ها)

که با زدن دکمه سمت راست روی این عبارت زیر شاخه ها نمایان می شود:


Tourist attraction  جاذبه های گردشگری (در ایران و حتی اصفهان این گزینه هنوز در نقشه نیست)  
Museum  موزه
Religious place  مسجد و مکان مذهبی
Tourist information  اطلاعاتی در مورد مکان های گردشگری (در ایران این گزینه هنوز در نقشه نیست)  


Restaurant  (رستوران)

این گزینه زیر شاخه ندارد و کاملا مشخص است

Going out & entertainment  (سرگرمی)

که با زدن دکمه سمت راست روی این عبارت زیر شاخه ها نمایان می شود:

Cinema   سینما

Theatre  تئاتر

Hotel (هتل)

این گزینه زیر شاخه ندارد و برای جستجوی هتل و مسافرخانه می باشد

Shopping  (فروشگاه)

این گزینه زیر شاخه ندارد و برای جستجوی مراکز خرید و پاساژ ها و تعاونی ها و بازارچه و ... می باشد

Business & Servies  (ادارات دولتی و خصوصی و مراکز ارایه خدمات)

که با زدن دکمه سمت راست روی این عبارت زیر شاخه ها نمایان می شود:


Cash dispenser/ATM  خودپردازهای بانک ها
Pharmacy   داروخانه
Hospital  بیمارستان و درمانگاه
Post Office  اداره پست
Police  کلانتری و پلیس
Exhibion
/
confrance center نشست ها و ارایه کنفرانس (در ایران این گزینه هنوز در نقشه نیست)

Government office  ادارات دولتی (مانند ثبت احوال و ادارات تربیت بدنی و کمیته امداد و کانون بازنشستگی و سازمانها ...)
Education  مراکز آموزشی , مدارس و دانشگاه
Library  کتاب خانه
Company  شرکت ها مانند بیمه و پلیس +10 اسناد رسمی و صرافی و...

 


Leisure & ourdooes   (مکان های ورزشی و بدنسازی + پارک ها)
این بخش نیز زیر شاخه ندارد

توجه کنید اگر جلو مکان ها فلش بود یعنی زیرشاخه دارد و اگر سه خط موازی یعنی شاخه بندی نمی شود


Favorites  (علاقه مندی ها)

در گزینه دوم از قسمت Option قرار دارد که خود به دو بخش تقسیم می شود

Places  : که این بخش مربوط به مکانهایی می شود که شما با قرار گرفت روی قسمتی از نقشه و زدن دکمه وسط (OK) (در گوشی های لمسی باید روی قسمت تیره رنگ که نا خیابان و مشخصات روی آن نوشته شده و در بالای صفحه قرار دارد ضربه بزنید) و سپس انتخاب گزینه Save  که آیکون ستاره دارد ذخیره کردید (مثلا محل کار یا منزل) در این بخش تمام این ذخیره شده ها لیست می شود.

Routes : این بخش مربوط به زمانی است که شما با  زدن دکمه وسط (OK) روی نقشه و سپس زدن Add to route یک مسیریابی چند مقصده انجام دهید و قصد دارید آن مسیری که برای شما نرم افزار تعیین کرده را ذخیره کنید تا بعدا نیز راحتتر به آن دسترسی پیدا کنید. از این بخش استفاده کنیدHistory (گذشته)

مکانها یا خیابان هایی که شما اخیرا جستجو کرده یا به عنوان مقصد انتخاب کرده یا جزییات آن را مشاهده کردید در این بخش لیست ی شوند

Dashboard (داشبورد)

شامل دو سربرگ می باشد . سربرگ اول Current state  است که وضعیت شما را در حال حاضر نمایش می دهد این بخش فقط زمان روشن بودن GPS فعال می شود. شامل گزینه های سرعت و زمان طی شده نسبت به کیلومتر طی شده و ارتفاع شما از سطح (Altitude)  و geoposition  می باشد.
در سربرگ دوم Laste state  اطلاعاتی در مورد آخرین استفاده شما از GPS  می باشد. بخش Trip مربوط به وضعیت کنونی شما ست و بخش Total مربوط به تمامی لحظاتی است که شما از این نرم افزار استفاده می کنید. مسافت طی شده و زمان روشن بود GPS  و میانگین سرعت حرکت از جمله ویژگی های این بخش است.

My position  (مکان فعلی)

با زدن آن به مکان کنونی خود (در صورت روشن بودن GPS) می روید. اگر GPS خاموش باشد به آخرین مکانی که GPS در آنجا روشن بوده و یک علامت دایره قرمز کم رنگ دارد خواهید رفت.

Map Mode (حالت نقشه)

که سه قسمت Map  , Satellite , Terrain می باشد. که البته با عوض کردن این گزینه ها در نقشه ایران فقط رنگ بندی تغییر میکند. در صورتی که نقشه های ماهواره ای (برای گزینه Satellite) و همین طور نقشه های ارتفاعی (برای گزینهTerrain )  که برای ایران نیز موجود است در گوشی خود ریخته اید بعد از انتخاب هر کدام از این گزینه ها نقشه به صورت ماهواره ای یا ارتفاعی می شود. دقت کنید در صورتی که این نقشه ها را ندارید اگر به اینترنت متصل شوید (چه GPRS  و چه اینترنت پر سرعت بی سیم) هنگام انتخاب این دو گزینه  Satellite و Terrain  در هر کجا از نقشه و با هر زومی که باشید نقشه ی ماهواره ای یا ارتفاعی آن قسمت دانلود و در گوشی نمایش داده می شود و آن قسمت از نقشه در گوشی شما ذخیره خواهد شد. البته بهتر از کل آن را به صورت یکجا دانلود یا خریداری کنید تا کلا نیازی به اتصال به اینترنت و خرج بیشتر نداشته باشید. تصاویر زیر توسط گروه IranOPDA  برای تست این قسمت به وسیله اینترنت GPRS  ایرانسل دریافت شده است که به خوبی پاسخ گو بود!

   
Traffic Info

این بخش که وضعیت ترافیکی راه های شهر را نشان می دهد تنها در چند کشور پشتیبانی می شود و در ایران استفاده ای ندارد

Tools

1- شامل گزینه GO Online برای آنلاین شدن و اتصال به اینترنت است

Map 3D -2 برای نمایش نقشه به صورت سه بعدی است

3- گزینه Turn Position Off که برای خاموش کردن GPS  (که چون GPS در صورت روشن بودن شارژ گوشی را با سرعت بیشتری تخلیه می کند اگر فقط از نقشه بدون نیاز به روشن بودن GPS استفاده می کنید از این گزینه برای جلوگیری از تخلیه شارژ استفاده کنید. توجه کنید چراغ زرد چشمک زن نیز شارژ را کم میکند با زدن این گزینه دیگر چراغ زدر چشمک زن را هم نخواهید دید)

4
-گزینه Save map screen shot  برای گرفت عکس از صفحه نمایش در همان لحظه است و گزینه بعدی Settings  است

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


 نرم افزاری برای کنترل کامل گوشی ۵۲۳۰ شما توسط کامپیوتر که امکاناتی زیادی را دارا می باشد که عبارتند از:

۱- امکان تایپ در تمام قسمت های گوشی مانند (Messages) و تمام نرم افزارهای نصب شده بر روی گوشی شما مانند نرم افزارهای چت و … توسط کیبورد کامپیوتر.

۲- عکسبرداری از صفحه گوشی نوکیا ۵۲۳۰ و بویژه بازیها و نرم افزارهایی که بصورت افقی اجرا می شوند با کیفیت بالا.

۳- فیلمبرداری از تمام منوها و محیط گوشی با کیفیت بالا.

۴- امکان اتصال گوشی به کامپیوتر توسط بلوتوث یا کابل.

۵-  امکان فارسی نویسی در محیط اس ام اس برای گوشی هایی که قادر به نوشتن حروف فارسی نیستند یا از زبان فارسی پشتیبانی نمی کنند.توسط کیبورد کامپیوتر و قرار دادن زبان نوشتاری فارسی در کامپیوتر در محیط این نرم افزار اس ام اس های فارسی خود را تایپ کنید.

نکته : این نرم افزار کرک شده است و بعد از نصب بر روی گوشیتان آن را با هر کدی می توانید رجیستر کنید حتماْ پس از نصب آن را رجیستر کنید.

نحوه استفاده از برنامه و نکات مربوط به آن :

ابتدا برای استفاده از نرم افزار (Remote S60) باید نرم افزار (Pc Suite) را بر روی سیستم خود نصب کنید .کار کردن با نرم افزار بسیار ساده می باشد دو نرم افزار در پوشه موجود می باشد، یکی از از آن ها که با فرمت (exe) است را بر روی کامپیوتر و نرم افزار بعدی که با پسوند (Sis) است را بر روی گوشی نصب کنید .پس از نصب نرم افزار فوق گوشی را در حالت (Pc Suite) به کامپپیوتر وصل کنید و صبر کنید تا گوشی شما توسط ویندوز شناخته شود .حالا نرم افزار کامپیوتری برنامه را که قبلا بر روی ویندوزکامپیوتر نصب کرده بودید اجرا کنید .

بعد از نصب ،از محل نصب برنامه ها روی Rs60Proکلیک کرده وبعد از باز شدن برنامه از منوی (Options) گژینه (Connect via USB) را انتخاب کنید و برنامه را(hide) کنید.

کار تمام است و حالا محیط و منوهای گوشیتان بر روی دکستاپ کامپیوتر نمایش داده می شود و می توانید تمام گزینه ها و امکانات ذکر شده فوق را امتحان کنید .

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :